Konec fosilních paliv
O automobily se zajímá každý alespoň minimálně. Je to tedy hlavně z důvodu, že nějakým způsobem potřebujeme transportovat na určitou vzdálenost. Relativně levným způsobem je tedy využít nějaké motorové vozidlo. Ty jsou však závislé na pohonných hmotách a jak jistě víme poslední dobou hodnota ropy, a tedy i fosilních paliv značně kolísá.
Je jisté, že je jen otázkou času, kdy zásoby ropy vyschnout a my se ocitneme absolutně bez pohonných hmot. Z toho důvodu je také zapotřebí vyvíjet takové technologie, které nás osvobodí od závislosti na tomto druhu pohonu.
Jednoho takového inovátora už známe a jeho auta. Elon Musk a jeho Tesla. Jedná se o první auta, která jsou použitelná, šetrná k přírodě a zároveň dobře vypadají. Vše vypadá skvěle, tedy až na cenu. Ta je u takových aut až příliš zázračně vysoká.
Je těžko říct co způsobuje tak vysoké náklady na výrobu těchto aut. Může to být způsobeno hlavně motorem využívající pouze elektřinu, tedy baterii. Nebo se snad jedná o snahu prodejců standartních aut aspoň prozatím odradit od koupí těchto ekologicky nezávadných aut.
Tesla je nyní bezkonkurenčně jasným tahounem světa elektromobilů a až zásoby ropy dojdou bude to právě Elon Musk, kdo bude nejvíc těžit.
Okolním automobilkám je to jasné, a proto se co nejrychleji snaží vyvíjet nové technologie a srovnat krok s konkurencí. Přední výrobce aut BMW či WV se sídlem v Německu se snaží začít působit i na tomto trhu, a proto je jasné, že pokud nějaká země bude rájem elektromobilů je to právě Německu.
Vzniká zde také navíc síť elektrických čerpacích stanic, které podporují právě tyto typy vozů. To by měl být hlavní krok, který by měl do Německa přilákat nejen nové klienty, ale také nové investory. To následně pomůže nejen této zemi, ale také celé Evropské Unii.
Elektromobily nejsou výhodou nejen z důvodu docházejících fosilních paliv, ale také proto, že jsou šetrnější k přírodě. Díky minimálnímu vzniku odpadních látek dojde ke vzniku čistějšího ovzduší, a tedy snížení problematiky měst.