Schůdky nesmí chybět
Když si člověk pořídí svůj vlastní bazén, slyší ze všech stran fůru všemožných rad, co vše si k němu musí pořídit, co nesmí zanedbat, bez čeho se neobejde. Je zavalen informacemi o tom, jaká veškerá chemie by se měla do bazénu přidávat, jak a čím by se měla voda filtrovat, jak by se měly vybírat či vysávat nečistoty, jak by se takový bazén měl zakrývat a podobně.
Těch sofistikovaných mouder je tolik, že mezi nimi často zcela zapadne docela banální zmínka o tom, že bazén potřebuje i nějaké ty schůdky. Protože bazénové schůdky připadají všem jako samozřejmost, o níž se snad ani bavit netřeba.
Ovšem jakkoliv se jedná o zdánlivou banalitu, ve skutečnosti jsou takové schůdky nejednou stejně důležité jako všechna ta chemie nebo další příslušenství, které k bazénu patří. Ne-li dokonce důležitější.
Protože zkuste si představit bazén bez takových schůdků či schodů! Jistě, ze břehu by se do něj sklouznout dalo, to by díky gravitaci nebyl žádný problém, ale jak se dostat ven? Fyzicky zdatní jedinci by se samozřejmě chytili rukama okraje, vzepřeli se a byli venku natotata, ale co osoby slabší, ne-li dokonce handicapované? Mnozí z řad těchto by nakonec mohli mít smůlu. A třeba se i utopit ve zdánlivě malém a bezpečném bazénku, pokud by se nedovolali pomoci.
Nesmějte se, je to pravda! A zkuste se vžít třeba i vy, zdraví a silní, do situace, kdy byste v takové vodě dostali křeč! Docela problém se pak odsud dostat, že?
A proto schůdky, ať už takové nebo onaké, k bazénu patří. Neodmyslitelně. Právě díky nim se v případě dobré volby těch pravých dostane každý pohodlně do vody i z ní.
Mohou být:
- v podobě tradičního schodiště, jaké známe třeba i z našich domů, s různě širokými a vysokými stupni
- nerezové v podobě žebříku se zábradlím a adekvátně širokými schodnicemi s protiskluzovou úpravou
Každému jsou k dispozici přesně takové, jaké mu nejlépe vyhovují. Aby se nemohlo nikdy stát, že skočí do oné průzračné vody a bude to jeho „konečná“ jenom proto, že už se nedostane ven.